Geoblog.pl    padusia    Podróże    2006 - Słowacja, Węgry, Austria i Czechy    Praga
2006

Praga

Czechy
Czechy, Praha

Cały dzień zwiedzaliśmy Pragę. Już bez rowerów, pieszo i metro :) Pierwsze co, to pod dotarciu do centrum chcieliśmy kupić bilety na pociąg wieczorny do Polski. I tu znów problem hehe nie możemy zabrać nim rowerów. Po 2 h spędzonych na dworcu ustalone - jedziemy następnego dnia o 14.10 do Wrocławia, a tam już każdy w swoją stronę :) No i ruszyliśmy na podbój Pragi!
Praga - miasto przereklamowane tak po pierwsze, ładne stare miasto, centrum, masa zabytkowych budynków, mostów, no i masa turystów..

M.P.
M.P. - 2008-01-06 14:52
Proponuję Pani zapoznać się ze "Słownikiem Języka Polskiego" - żeby zostać prawdziwym światowcem, najpierw należy opanować język ojczysty.

angelo
angelo - 2008-09-08 07:24
To jakie ma byc, by nie uznac je za przereklamowane

padusia
padusia - 2008-09-26 12:02
M.P. : Nie podoba się mój język to nie zmuszam do czytania, a światowcem nie czuję się bym była.
angelo: co do Pragi to spodziewałam się czegoś innego, po tym co znajomi opowiadali... że jest dla mnie przereklamowane to tylko moje subiektywne odczucie... ;)

pingu
pingu - 2016-09-12 21:53
Właśnie jestem w Pradze.I niestety z przykrością stwierdzam, że to jeden wielki kit a nie hit.Rewelacyjna to tu jest tylko reklama , która z przeciętnego miasta zrobiła niby to turystyczną atrakcję.Wszystkie zdjęcia z przewodników pokazują albo bardzo wykadrowane budynki albo bardzo dalekie panoramy.I wtedy to nawet g….. wygląda jak czekolada.Uwielbiam zwiedzać,kocham oglądać coś ciekawego ale tu? Można pooglądać trochę budynków z zewnątrz/ w środku jak nie knajpa to hotelik/ więc tak naprawdę to NIE MA CO ZOBACZYĆ.Budynki w dużej części w stanie "do remontu".Ulice i deptaki brudne, pełne petów i śmieci.Muzeum żydowskie to tak naprawdę taka troszkę większa kamienica i maluteńka synagoga.Macie do zwiedzenia jedno duże pomieszczenie za 260 koron. To ,że nazwożono tam płyt nagrobnych i ustawiono jeden obok drugiego nie robi z tego miejsca niczego niezwykłego.Reasumując: deptaki nad rzeką znajdziecie w wielu miastach i to napewno czystsze i bliżej.Muzeum w każdym mieście powiatowym będzie ciekawsze niż to co oferują tutaj a cmentarz żydowski w Warszawie jest zdecydowanie bardziej wart uwagi niż cała ta " niby dzielnica żydowska". Wzgórze Petrin? No rewelacja.Nie ma ławki żeby posadzić" 4 litery" i w spokoju pooglądać sobie tę panoramę.A sama panorama? Większość zdjęć w przewodnikach robiona z dronów.Klimat ???? Jaki klimat??? to , że mogę wejść do knajpy i palić przy piwie???? I to ma być ta atrakcja??? Absolutnie odradzam .Zastanawiam się tylko czemu po wejściu na most Karola szczęka opada? Dlatego , że most czy dlatego że jest na nim kilka rzeżb?Prosze wejść na most Poniatowskiego w Warszawie.No ale nie ma takiej reklamy.Generalnie miasto dla imprezowiczów co widać po najczęściej rzucanym sloganie – no ale piwo tanie jak woda-. Jak będę chciał się uchlać to nie muszę tego robić w stolicy Czech.Toruń , Gdańsk czy Warszawa są zdecydowanie ciekawsze niż stolica Czech,Tyle , że to moje subiektywne zdanie , człowieka któremu nikt nie płaci za reklamę

padusia
Ania P.